10 Dakikalık Mail

10 Dakikalık Mail

Basit bir şekilde ele aldığımız zaman mail adreslerini diğer kişiler ve kurumlarla iletişim ve bir yere kayıt olmak için kullanırız. Artık günümüzde sadece sanal olarak değil gerçek hayatta da mail adreslerine oldukça ihtiyaç duyarız. Günümüzde kullandığımız ve isteyerek veya istemeyerek girdiğimiz birçok site bulunmaktadır ve mail adreslerimizin gelen kutusu spam mailleri ile dolmaya başlamıştır. İşte bu soruna çözüm olarak geliştirilen 10 dakikalık mail adreslerinin kullanımı oldukça artmıştır. Bu yazımızda sizlerle sadece 10 dakikalık geçerlilik süresi olan mail adresleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Adından da anlaşılacağı üzere aslında 10 dakikalık mail adreslerinin mantığı oldukça basittir ve bu sistemler doğru bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça güvenlidir. Bu mail adreslerinizin şifresini unutmanız taktirde bir sıkıntı yaşamanıza gerek kalmaz çünkü 10 dakika sonra mail adresi zaten kendini imha edecektir.

Sosyal medya hesaplarınıza kayıt olurken yada gerçek olduğunu bildiğiniz bir kişi ile iletişime geçerken kendi mail adresinizi kullanmanız gerekecektir ancak güvenilirliğini bilmediğiniz sitelere kayıt olmak için bu mail adreslerini kullanmanız gerekecektir. Ancak bu mail adreslerini kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç konu vardır. Bu mail adreslerinin kime ait oldukları belli değildir ve bu mail adresleri ile gönderdiğiniz veya aldığınız mailler başkaları tarafından okunuyor olabilir. Bu nedenle bu mail adreslerin kullanırken kişisel bilgilerinizi bu mailler üzerinden paylaşmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.


tag10 dkkalık mail,
01/05/2020 23:33alarm