Geçici Mail Nedir?

Geçici Mail Nedir?

Artık sadece internet üzerinde değil günlük yaşantımızda da bir yere kayıt olmak için bir mail adresine sahip olmamız gerekmektedir. Mail adresleri insanlar için artık bir kimlik haline gelmiştir. Fakat mail adresi kullanımının bu kadar yaygınlaşması ile birlikte mail adresinizi ele geçirmeye çalışan ve mail adreslerinizi reklam veren firmalara satan bir çok kötü niyetli insanlar bulunmaktadır. Bu nedenle geçici mail adresi kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu yazımızda sizlerle geçici mail adresleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Diğer mail sağlayıcı servislerin yanı sıra geçici olarak aldığınız mail adresleriniz size ait olmayacaktır. Bu mail adreslerinin kullanım amacı sürekli spam oluşabilecek sitelere kayıt oluştururken kendi mail adresinizin gelen kutusunu spam mailler ile doldurmamak içindir.

Geçici mail adresi alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır ve o hususlar işe şunlardır:

  • Geçici e-mail adresleri yasadışı işlerle kullanılmamalıdır çünkü e-mail adresi yerine sizin ip adresiniz kayıt altında tutulur.
  • Geçici olarak alacağınız mail adresleri size ait olmadığı için bu servisler üzerinden alacağınız ve göndereceğiniz maillerin önemli bilgiler içermiyor olması gerekmektedir.
  • Bu servisler güvenli servisler değildirler. O yüzden özel maillerinizi bu servis üzerinden göndermemelisiniz.
  • Bu servisler sadece spam maillerden kurtulma amacı ile oluşturulmuş servislerdir başka amaçlar için kullanılmamalıdır.
  • Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın ve aktif olarak kullandığınız forum hesaplarınızın üyeliklerini bu servisler aracılığı ile kesinlikle almamalısınız çünkü bu mail adreslerinin kime ait olduğu belli değildir ve şifreleriniz ile kimlik bilgileriniz kolaylıkla kötü niyetli insanların eline geçebilir.
  • Bu mail adresleri size ait olmadığı için bu servisler üzerinden gönderilen ve alınan maillerin başka kişiler tarafından okunup satılabileceğini göz önünde bulundurarak kayıt olacağınız siteye bu servisin sağladığı mail adresleri aracılığı ile kayıt olmanız gerekmektedir.
  • Bu mail adresleri genellikle geçici mail adresleridir. Bu nedenle önemli bilgileriniz kolaylıkla yok olabilmektedir.
  • Bu mail adresleri bazı siteler tarafından kabul edilmemektedir o yüzden bir site bu servis aracılığı ile edindiğiniz e-posta adresini kabul etmezse başka bir servisi denemelisiniz.


tagmail,
01/05/2020 23:34alarm